Výběr štěňátka

 

Pes nebo fena

Hodně závisí na důvodu, proč chcete štěně. Jestliže štěně má být jen společníkem, je možno zvolit osobní preferenci. Mnoho lidí si myslí, že fena je více milující a poslušná, ale psi jsou velmi oddaní jejich majitelům a jsou vynikajícími společníky. Lidi upřednostňují jedno pohlaví do té doby, než se setkají s druhým. Měli byste vzít v úvahu vaše vlastní podmínky, ale i okolí. Určitě pokud jsou v nejbližším okolí samé feny není dobré si pořizovat psa.

 

Výběr štěněte u chovatele

Základní požadavky na psa se mění v závislosti na tom, v co doufáte a co chcete se psem dokázat. Měli byste mít celkový dojem zdravého statného dobře vyváženého štěněte s důvěřivým chováním. Musíte ale vzít v úvahu, že jste pro štěňata cizí. Je dobré sedět tiše a sledovat hrající si štěňata, ale chovatel je osoba, která by měla stanovit charakter a poradit, který je nejlepší pro Váš zamýšlený účel.

Pokud hledáte výstavní potenciál, je ta nejlepší cesta, jak udělat nějaký odhad, postavit štěně na pevný stůl s neklouzavým povrchem nebo dosti silnou látkou. Štěně by mělo stát ve výstavním postoji. Toto dává celkový dojem.

Tato část je velmi diskutovaná, protože štěňata nejsou zralá a jsou tam věci, které se budou měnit a které ne.

Jak jsem již zmínila, rovnováha a proporce jsou velmi důležité. Hlava se mění enormně během několika měsíců. Hlava by měla být rovná, uši přiléhají k lebce a je vidět poněkud plochý neklenutý vrchol. Uši by měly být postavené v úrovni s očima, nemají být viditelně velké. Oči by neměly být nažloutlé.

Jestliže je štěně unavené, může mít pokleslé spodní víčko, ale pokud má neustále pokleslé spodní víčko, je lepší se mu vyhnout. Výraz je důležitý: štěně by mělo mít šťastný výraz.

Čenich by měl mít tzv. "propast", nesmí být zkrácený a špičatý.

Z nějakého důvodu spodní a horní čelist flata roste různou rychlostí, což znamená, že perfektní skus nůžkový je možný v osmi týdnech, ale může být až v šesti měsících.

 

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode